مقالات

ناودانی چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

ناودانی چیست
انواع ناودانی

ناودانی

ناودانی چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

پروفیل ها کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارند. ناودانی جر پروفیل هایی به شما می رود که در صنعت و ساختمان سازی از آن استفاده می کنند. انواع گوناگونی از ناودانی تولید شده است که هر کدام ویژگی ها، ابعاد و وزن مختلفی دارد. از این رو کاربردشان نیز با یکدیگر متفاوت است. ناودانی را به طور کلی به دو دسته ی مشبک و ساده تقسیم بندی می کنند

 

کاربرد ناودانی

ناودانی ها مانند اغلب پروفیل ها در صنایع ساختمانی مانند ساخت تیرها ، ستون ها و خرپا مورد استفاده قرار میگیرد همچنین ناودانی های کوچک در ساخت کرکره مغازه ها کاربرد دارد.

کابرد دیگر ناودانی در نمای ساختمان است. ناودانی آلومینیومی در اجرای نماهای مدرن زیرسازی نقش موثری دارد.

ناودانی

ناودانی

انواع ناودانی

ناودانی ساده: ناودانی ساده با ورق گرم تولید شده و قابلیت گالوانیزه شدن به صورت گرم یا سرد را دارا می باشد. ابعاد تولیدی شامل 8،10،12،14،16 می باشد. ارتفاع این محصول نیز بین 30 تا 400 میلیمتر می باشد. عمده کاربرد ناودانی ساده در ساخت پل های باربر، مصارف صنعتی و ماشین سازی می باشد.

ناودانی مشبک: تولید این محصول نیز از ورق گرم بوده و روش گالوانیزه کردن آن بصورت سرد یا گرم است. عمده کاربرد ناودانی مشبک شامل ساخت قفسه های مستحکم فولادی -نصب سنگ بصورت خشک -سازه های سبک فولادی می باشد.

ناودانیUNP

ناودانیUNP یا همان ناودانی اروپایی یکی از پروفیل های ناودانی در کشور است که در مقایسه با سایر ناودانی های موجود در بازار وزن سنگین تری دارد.به طور معمول از ناودانیUNP بیشتر در پروژه های بزرگ یا پروژه های صنعتی که به این نوع از ناودانیUNP یا ناودانی اروپایی نیاز دارند استفاده می شود ، به این خاطر که ناودانیUNP یا ناودانی اروپایی ازضخامت بیشتری برخوردار است بنابراین وزن بیشتری نیز دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *